ALES
ALES 2020 Mayıs Dönemi Kursu

ALES 2020 Mayıs Dönemi Kursu

ALES 2020 Mayıs Dönemi Kurs Paketi

Zorluk Düzeyi
Başlangıç Tarihi : 05.01.2020
150 Saat
Şampiyon Matematik ve ALES 12li Deneme 70 ₺
ALES Kasım Kampı 200 ₺
SAYISAL
Temel
Orta
İleri
SÖZEL
Temel
Orta
İleri

  ALAN DETAY

  ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) her yıl ÖSYM tarafından 3 kez yapılmaktadır. Araştırma Görevlisi ya da Öğretim görevlisi olmayı hedefleyenler ile tezli yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyenler ALES e girmek zorundadır. ALES başvuruları sınav tarihinden yaklaşık 1.5-2 ay önce başlamaktadır. Sınava sadece lisans mezunları değil üniversite öğrencileri de girebilmektedir. ALES kapsamında yer alan konular aşağıdaki gibidir:

  • Türkçe
  • Sözel Mantık
  • Matematik
  • Geometri
  • Sayısal Mantık

  ALES’ e her yıl yaklaşık 300.000 aday girmektedir. Ancak bu adayların büyük çoğunluğu 70’in altında puan almaktadır. Ayrıca ALES’in sınavlardaki hesaplama oranına dikkat edilirse ciddi anlamda hazırlanılması gereken bir sınav olduğu sonucu ortaya çıkacaktır.

  Sınavın en önemli problemi ZAMAN SIKINTISIdır. Öğrencilerin çok büyük bir yüzdesi 150 dakikada 100 soruyu yetiştirememektedir.

  ALES’e Nasıl Hazırlanmalıyız?

  • Konu eksiklerinizi tamamlayın
  • Her gün www.paragrafoku.com adresinden 10 adet paragraf okuyun
  • Sözel ve Sayısal dersleri düzenli aralıklar ile çalışın
  • Aşağıdaki çıkmış soruları sınavdan önce bitirmeye çalışın
  • ALES çıkmış sorular - Son 10 yılın ALES çıkmış soruları
  • DGS çıkmış sorular - Son 10 yılın DGS çıkmış soruları
  • KPSS çıkmış sorular – KPSS Matematik ve KPSS Türkçe
  • TYT çıkmış sorular – TYT Matematik ve TYT Türkçe
  • Maddi imkânınız varsa ALES uzaktan eğitim alın. ALES Online Eğitimlerimiz ile hem zamandan ve paranızdan tasarruf edin.

  ALES uzaktan eğitim programımızda yer alan Hocalarımızın tamamı ALES e özel çalışmalar yapmış ve doğrudan ALES eğitimi veren eğitmenlerdir. Sözel, sayısal tüm konu anlatımları, soru çözümleri, canlı dersler, offline dersler, video dersler, online deneme sınavlarını ÜCRETSİZ DENEYEBİLİRSİNİZ! Kursumuza özel güncel ALES kitapları ve diğer tüm kaynakları da kitap.sorubankasi.net adresimizden temin edebilirsiniz.

  Sirin Oner

  Henüz dersler başlamamış olmasına rağmen eski videoları izletme imkanınız şimdiden bile çok iyi olduğunuzu gösteriyor. Teşekkürler :)

  EDA KARAHAN

  Hocalarımızın yaptığı canlı yayınlar şimdiden güven veriyor heyecanla derslerin başlamasını bekliyoruz :))

  hilal tulum

  Merhaba, ALES temel düzey grubuna katıldım ve normalde 10 soru matematikten yetiştirebilirken bugün 26 soru yetiştirebildim. Eğer zamanım yetseydi herkesin söylediği gibi daha fazla yapardım ve bunda hocalarımızın emeği gerçekten çok büyük, sözel mantıkta daha zor sorular çözdüğümüz için bana hiç zor gelmedi. Kısacası her ne kadar eksiklerim olsa da çok fazla ilerleme kaydettim. Sorubankasi.net ailesi olarak hepinize çok teşekkür ediyorum.

  belgin duman malak

  Sorubankasi.net ile daha once akin dil ile ing puanini arttirmis ayni okulda calistigim bir arkadasim sayesinde kaydoldum. Sistemde beni ceken online dersleri diledigim zaman offline olarak dinleyebilme imkaniydi ilk zamanlar otesinde de bir beklentim yoktu ancak sorubankasi.net hocalari hic tanimadigi öğrencilerine oyle destek oluyor ki sistem daha once dershane ve ozel ders denemis ama matematik de 10 net uzerine cikamayan benim bile matematik on yargımi kirmayi başardı ve hatta ders calismaya tesvik etti ( bunda volkan sampiyon hocanin muhtesem teknikleri ve tabiki ders anlatirken hic bitmeyen enerjisinin etkisi cok buyuk ) uzun lafin kisasi arkadaslar uzun paeagraflarin zorlugunu yilmaz hocayla kolay halr getirmek ve de cozulmez denen matematik sorularini volkan sampiyon hocanin kisa yollariyla en cabugundan cozmek sadece sorubankasi.net ile mümkün!!! Herkese bol sans Nişantaşı Üniversitesi Ögretim Görevlisi

  Hatice ULU

  Sorubankası ailesinin bir üyesi olduğum için çok mutluyum. Başarıya giden yolda uğramanız gereken bir durak. Özveri ve emekleri ile bizlere ışık tutan hocalarımız iyi ki varsınız.

  3 aylık bir serüvenin sonuna gelmiş bulunmaktayız İlk başta şunu söylemeliyim ki gerçekten çok ama çok kaliteli bir kurum. Hocalarımızın gösterdikleri üstün çabaları, özverileri sabırları, verdikleri kaliteli eğitim için çok ama çok teşekkür ederim. Ve sahne arkasındaki ekibe çok teşekkür ederim. Onlar bizim görünmeyen kahramanlarımız.

  Gulcan Gulumoglu

  Öncelikle bu zorlu sınav yolculuğunda yanımızda olan kaliteli hocalarımıza, gece gündüz demeden sorunlarımıza çözüm getiren teknik ekibe sonsuz teşekkürler.Bu kaliteli eğitimi evimize getiren ve online ders alma düşüncesine olan guvensizligimi kiran soru bankası.net ailesi doğru bir tercih yapmışım emekleriniz ve destekleriniz için size minnettarım.Ayrica hocalarımızın rehberlik dersleri ve sınavlar hakkındaki onemli bilgiler vermesi bu işi ne kadar ciddiye aldıklarının bir göstergesi kısacası kalitenin tek adresi. Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı (Özel kalemi)

  Ebru UYSAL İNCE

  Sorubankasi.net ile Akın Dil vasıtasıyla tanıştım. Kurumun sektörde yeni olması sebebiyle başlarda önyargılı olmama rağmen hem alanında uzman hoca kadrosu hem de eğitim platformlarının kalitesi sayesinde önyargılarım kısa sürede kayboldu. Bunlara ek olarak teknik destek ekibinin özverili çalışması, tüm sorunlarımızı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaları kurumun kalitesinin en önemli göstergelerindendir. ALES ve benzeri sınavlara hazırlanmak isteyen arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Emeği geçen hocalarımıza teşekkür ederim.

  Cansever UCAR

  Türkçe yapabiliyoruz, matematik yapabiliyoruz, kendimizden eminiz. Fakat ALES’in farkı süredeydi. Yeni soru tipleri ne kadar bilsek de zaman alan ve sonraki soruları görmememize neden oluyor. Ben sorubankasi.net te ilk derse başladığımdan beri maksimum yirmi saniyede nasıl soru çözülür bunu öğrendim. Ders pratiklerinde başlayan bu alışkanlık şimdi görüyorum ki beni daha ileriye götürecek.

  BERGEN KAKAC

  Her şeyden önce sizlere sabrınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Zorlu ve stresli olan bu dönem değerli hocalarım sayesinde kolaylaştı. Ekip ve hocalar alanlarında uzman ve profesyonel. Çok kısa sürede uzun yol aldığımı düşünüyorum. Başarılarınız daim olsun. Teşekkürler

  sorubankasi.net

Tekrar Hoş geldin!

Beni hatırla

Kayıt Formu

Hesabın var mı? GİRİŞ yap